Tags:

Kącik do zabawy dla dziecka

2 komentarze

Pokój

Nasze dzieci w pierwszym okresie swojego życia rozwijają się głównie dzięki zabawie, więc rodzice powinni przede wszystkim taką właśnie możliwość swoim dzieciom udostępnić. Wraz z początkiem sezonu można również pomyśleć o przeniesieniu kącika do zabawy na zewnątrz. Dziecko na pewno będzie zachwycone tają sezonową zmianą otoczenia.

Jak aranżować pokoje w mieszkaniach?

Dzieci powinny mieć w swoich pokojach dużo kolorów, przede wszystkim oczywiście jasnych, dzięki którym wyobraźnia naszych dzieci będzie się prawidłowo rozwijała. Poza kolorowymi meblami czy motywami zastosowanymi na przykład w postaci wzorów na tapetach możemy pokusić się o rozwijające wyobraźnię zabawki, regał na swoje własne książeczki, stolik do rysowania czy sztalugi malarskie, jeśli dziecko właśnie to lubi robić w swoim wolnym czasie.

Nieco więcej świeżego powietrza

Przeniesienie zabaw na zewnątrz w okresie letnim może być świetną decyzją, ponieważ nasze dziecko jest w stanie w ten sposób lepiej się rozwijać i poznawać nowe, ciekawe miejsca oraz środowisko, w jakim żyje. Świetnie sprawdzi się w takich wypadkach tipi, w którym dziecko może swobodnie się bawić, stworzyć z niego swoją własną „bazę” czy wykorzystać na wiele innych sposobów – z ucinaniem sobie drzemki włącznie. Alternatywą jest stworzenie domku na drzewie, chociaż ryzyko wypadku w takiej sytuacji oczywiście jest znacznie większe. Warto zawsze zapytać samego dziecka, co chciałoby robić i w jaki sposób się bawić – na pewno na to pytanie odpowie.

2 komentarze

  1. Klaudia

    W ogóle nasze dzieci powinny zdecydowanie więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu zamiast w domu. Moje, jak tylko jest okazja, zawsze bawi się na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *