Tags:

Urządzanie ogrodu na sezon letni

2 komentarze

Ogród

W lecie chętniej przenosimy się z większością prac na zewnątrz. Nie tylko grillowanie w weekend jest tego powodem – zdecydowanie przyjemniej jest spędzać czas, odpoczywać czy nawet ucinać sobie drzemki na świeżym powietrzu, za którym przez resztę roku zwyczajnie tęsknimy. Urządzanie ogrodu czasem jednak sprawia nam tyle samo kłopotu, co urządzenie mieszkania. Możliwości jego aranżacji mamy naprawdę sporo.

Jakie meble pasują do naszego ogrodu?

Zanim oddamy się szałowi kupowania mebli do naszego ogrodu warto zastanowić się, w jakim stylu chcemy go urządzić, ponieważ także tutaj trzeba koniecznie  pamiętać o stylistycznym umiarze oraz o umiejętności dopasowywania do siebie poszczególnych elementów. Możemy również wybierać różne rodzaje materiałów, z jakich mają być wykonane nasze meble wypoczynkowe, począwszy od zdecydowanie wychodzącego już z mody plastiku, przez tworzywa sztuczne, aż po metal, wiklinę, bambus, drewno czy wiele innych materiałów.

Liczy się pomysł

Oczywiście zawsze najważniejszy w aranżowaniu jakiejkolwiek przestrzeni jest pomysł. Bez niego niestety nie jesteśmy w stanie posiadać ładnej przestrzeni. Jej zagospodarowanie będzie z kolei w głównej mierze zależeć od tego, ile jej posiadamy na zagospodarowanie. Meble nie muszą być skoncentrowane wszystkie w jednym miejscu – ulubiona huśtawka czy hamak równie dobrze może znajdować się w innej części ogrodu, na przykład pod drzewem. W przygotowywaniu grodu do sezonu warto również pomyśleć o ciekawym oświetleniu, które da  nam dodatkowy, niesamowity efekt.

2 komentarze

  1. Wiktoria

    Uwielbiam takie ogrody i właśnie zawsze chciałam mieć swój własny hamak, ale niestety – dysponuję jedynie balkonem, tam ciężko o hamak.

  2. Michał

    W zeszłym roku urządziliśmy z żoną taki ogród i od tego czasu jest on ulubionym miejscem wszystkich naszych gości. I oczywiście również naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *